מה לעשות אם האמבטיה אפרפרה?

August 30 2023Oded B

אם יש לכם חדר אמבטיה שכבר קיבל גוונים אפורים בכל סנטימטר רבוע שלו, זה יכול להיות לא רק משעמם וקודר אלא גם מאוד לא בריא. שמעתם פעם על עובש? רק נזכיר כי עובש = מחלות נשימה פוטנציאליות. עם זאת, לא להיבהל, ישנן מספר דרכים להאיר, לחדש ולהוסיף קצת חיים לחדר האמבטיה האפור שלכם, כמו גם לשפר את המחייה והחלל ברמה הבריאותית. דבר ראשון שחשוב לדעת, אתם לא צריכים לשפץ את כל חדר האמבטיה שלכם כדי לשפר את המראה והתחושה שלו. במקום זאת, יש כמה טיפים שריכזנו כאן על מנת שתוכלו להפוך את חדר האמבטיה האפור לחלל בריא, מזמין וחי יותר ברמה העיצובית.

1. מוסיפים קצת צבע

אחת הדרכים הקלות ביותר להאיר חדר אמבטיה אפור היא על ידי חידוש הצבע. אמנם חשוב להחליף וילונות מקלחת ישנים עם כתמי עובש, אבל יותר חשוב לצבוע את הקירות, רק לפני שאתם עושים זאת, תקפידו לגרד את כל כתמי העובש מהקיר. כמו כן, הקפידו לתקן כל בעיות של נזילות מים ורטיבות על מנת למנוע מהעובש לחזור בעתיד. בנוסף, מומלץ מאוד להשתמש בצבע מסוג “פריימר”, כלומר צבע ראשוני אשר מאפשר לצבע הלבן להיתפס טוב יותר על הקיר.

2. הסרת עובש מהאמבטיה וציפוי מחדש

בסופו של דבר, עובש על גבי דפנות האמבטיה יכול להיות לא רק מגעיל, אלא מאוד לא בריא כפי שציינו לעיל. לכן, מומלץ מאוד לבצע ציפוי אמבטיה אשר כולל גם את הפעולות הבאות: הסרת עובש, תיקון ומילוי סדקים. שלוש הפעולות האלו יגרמו לאמבטיה להיראות ולהרגיש חדשה לגמרי, אבל חשוב להקפיד על איכות עבודה לא פחות ממצוינת. לפני שאתם מזמינים איש מקצוע עבור הציפוי של האמבטיה, הקפידו לבדוק את תיק העבודות של איש המקצוע ולוודא כי הוא אכן איכותי בעבודתו.

3. תאורה נכונה במקלחת

תאורה יכולה לעשות הבדל משמעותי במראה ובתחושה הכלליים של חדר האמבטיה שלכם, אין על זה ויכוח בכלל. לכן, כדאי לוודא שבחדר האמבטיה יש תאורה מספקת כדי להאיר את החלל. אם אפשר, בכלל עדיף לאפשר לאור טבעי להיכנס. אם אי אפשר מפאת פרטיות או חלון קטן מדי, אנחנו ממליצים על תאורה לבנה ובהירה. תאורה צהובה זה משהו שיוצר אווירה רגועה ורומנטית, אבל תאורה צהובה בדרך כלל מתאימה יותר לסלון ולחדרי השינה. באמבטיה, השתדלו לבחור בתאורה לבנה, חזקה וכזאת שמאפשרת לכם להתארגן מול המראה בבירור ובקלות בבוקר.

לסיכום, מה לעשות עם חדר מקלחת אפור?

לסיכום, שיפוץ חדר אמבטיה אפור יכול להסתכם בפעולות כמו הלבשת אמבטיה או ציפוי, בעוד שבמקרים אחרים הפרויקט יהיה מורכב יותר. זה לא אומר שהתהליך חייב להיות מאוד יקר, אבל זה כן אומר שאתם צריכים להיות יסודיים מכיוון שמדובר לא רק בעיצוב המקלחת, אלא גם בבריאות שלכם.

בעזרת שילוב של דקורציה ו\או פריטים צבעוניים, אלמנטים טבעיים, תאורה נכונה וכן הלאה – אפשר להפוך את חדר האמבטיה לחלל באמת מקסים. זה ברמה העיצובית של העניין,. ברמה הבריאותית, חדר מקלחת אפור הוא תוצאה של הצטברות עובש בחלק מהמקרים, מה שמצריך לפעמים גם חברת ניקוי מקצועית אשר מבצעת חיטוי של חלל המקלחת בצמוד להסרת העובש. בהצלחה!

 

 

 

 

 

 

Share: