הידרותרפיה לכלבים – פינוק אמיתי לכלב שלכם

December 13 2022doritr

כלבים הם כמה מהחיות האהובות ביותר על פני כדור הארץ. הם מספקים חברות, אהבה ונאמנות לבני האדם שלהם ולעתים קרובות נחשבים לבני משפחה. כתוצאה מכך, בעלי כלבים רוצים לעשות כל שביכולתם כדי להבטיח שחבריהם הפרוותיים יחיו חיים ארוכים ובריאים. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מתן הידרותרפיה לכלבים.

 

5 יתרונות של הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה הופכת במהירות לאחד הטיפולים הפופולריים ביותר עבור חברינו הפרוותיים ומסיבה טובה. סוג זה של טיפול, הינו חלק מהמערך הכללי של אילוף כלבים, והוא גם מספק מגוון של יתרונות מכיוון שהוא בטוח, בעל השפעה גבוהה, ועוזר במגוון מחלות מדלקת פרקים ועד השמנת יתר. כלבים שעוברים הידרותרפיה לעיתים קרובות חווים גמישות מוגברת של המפרקים, שיפור בטונוס השרירים וסיבולת הריאה, הפחתת דלקת ונפיחות, ניידות מוגברת, כמו גם שיפור בבריאות הלב הכללית. לא רק שהידרותרפיה מציעה יתרונות פיזיים מוחשיים לכלבים; היא גם מספקת הרפיה נפשית גם כן! שחייה דורשת ריכוז ומיקוד עמוקים אשר עוזרים לרוגע נפשי לכלב שלכם, ואף יכולים לספק התניה של רגש חיובי של הלכב שלכם כלפיכם. חשוב לציין שהידרותרפיה אינה אמורה להחליף פעילות גופנית מסורתית, אך היא כלי נהדר המשמש להגדלת עוד יותר את היתרונות שפעילות גופנית סדירה יכולה להביא לחברינו הכלבים.

לאיזה כלב מומלץ לקבל טיפול הידרותרפי לכלבים?

הידרותרפיה לכלבים היא דרך מצוינת לקדם התפתחות שרירים וניידות אצל כלבים, וזו הסיבה שהיא כל כך חשובה לאותם אהובים בעלי ארבע רגליים החיים עם מצבים כמו דלקת פרקים, השמנת יתר ודיספלסיה של מפרק הירך. ההידרותרפיה יכולה לעזור להם לבנות את השרירים, לשפר את ביצועי הלב, להפחית כאב ואפילו להוריד את רמות החרדה מטראומות שונות. מסיבות אלו ועוד, מומלץ מאוד שכלבים שנפגעו ממחלות או טראומות שונות, יתחילו טיפולים הידרותרפיים בהקדם האפשרי. הידרותרפיה של כלבים יכולה להועיל גם לכלבים קשישים מכל גזע הסובלים מאובדן כוח או כושר גופני עקב גיל, כמו גם לבעלי חיים המתאוששים מפציעה חמורה או ניתוח אורטופדי. הידרותרפיה היא פעילות טיפולית המומלצת על ידי אנשי מקצוע וטרינרים מסייעת להם להחזיר את מלוא הפוטנציאל ללא סיכון של נזקים או תאונות נוספות.

5 העקרונות של הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה לכלבים יכולה להיות פעילות מצוינת עבור “חברו הטוב ביותר של האדם”, מכיוון שהיא מאפשרת להם לבנות כוח וסיבולת עם השפעה מכבידה מינימלית על המפרק. זוהי גם דרך מצוינת להגביר את הניידות, לתמוך בשיקום מפציעות, וכמובן לספק חום לאותם ימים קרירים שמחייבים את הכלבים בעל כרחם לבלות בעיקר בתוך הבית!

על מנת להבטיח את בטיחות הכלב שלך, חשוב לזכור חמישה עקרונות עיקריים בעת ביצוע הידרותרפיה לכלבים. בראש ובראשונה היא הטמפרטורה; ודא שהמים פשוט חמים מספיק כדי להרגיע מבלי לגרום לאי נוחות או תשישות. שנית, קחו בחשבון את הגודל והיכולות של הכלב שלכם – עליכם להגדיל בהדרגה את זמן השהייה בבריכה לצד מהירות ההליכה שלו כדי למנוע מאמץ יתר בשוגג. שלישית, שימו לב תמיד לסימני מצוקה בזמן פעילות גופנית – נסו להציע פינוקים או צעצועים כגירוי פיזי ונפשי כאחד. לסיום – הפוך את הטיפול לחוויה חיובית על ידי מתן פידבקים וחיזוקים חיובים! הידרותרפיה תמיד צריכה להיות בילוי מהנה גם לך וגם עבור הגור שלך – הרבה עידוד פועל פעולה לטווח רחוק בקשר ביניכם!

Share: